Dzieci będą miały ogródki przedszkolne

DZIECI SĄ WAŻNE

Dzieci w wieku przedszkolnym z Tychów (woj. śląskie) same zagospodarują swój ogródek przedszkolny. Chociaż wiele przedszkoli w Polsce ma swoje ogródki, dość często dzieciaki nie mają do niego dostępu lub prace z nim związane są ściśle określone i ograniczone. Tym bardziej podoba nam się program „Małe ogródki”. Pomysł projektu narodził się w głowach amerykańskich studentów i nosi nazwę „Project Sprout”. Właśnie w Tychach rozpoczyna się pierwsza taka kampania w Polsce. Na założenie ogródków w 12 przedszkolach miasto wydało prawie 40 tysięcy złotych.

Program będzie promował zdrowe odżywianie i przestrzegał przed otyłością. Dzieci będą siały, sadziły rośliny i dbały o ogródek, a potem samodzielnie przygotowywały zdrowe posiłki. Dzieci będą uprawiały m.in. ogórki, pomidory, sałatę, cebulę, kapustę, fasolę, maliny, porzeczki, miętę, melisę, oregano. Każde przedszkole miało możliwość wyboru projektu ogródka – małą szklarnię lub ogródek otwarty.

Miasto planuje organizację imprez, które mają promować zdrowe odżywianie, skierowanych do mieszkańców Tychów. Tyscy urzędnicy zachęcają także do współpracy wolontariuszy. Mamy cichą nadzieję, że wkrótce do akcji włączą się inne przedszkola z terenu kraju. Trzymamy kciuki!

Przeczytaj więcej: Jadalny plac zabaw

Foto

Autor artykułu

eko news > Dzieci będą miały ogródki przedszkolne   naturalne i ekologiczne rodzicielstwo
Karolina Ślusarczyk opublikowanych: 151
Filolożka, pedagożka, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji.


Komentarze:

Brak komentarzy
Tagi: Brak Tagów